שירותי בריאות

ניהול רפואי אישי - דור העתיד של הרפואה

5.12.2022
שירותי בריאות

ניהול רפואי אישי - דור העתיד של הרפואה

5.12.2022
מאת:
מערכת נובולוג

אנחנו פונים באופן פרטי למומחים בתחומים רבים – ייעוץ בנוגע להשקעות, ביטוח, התמודדות עם רשויות המס ועוד ועוד. אך דווקא כאשר מדובר בבריאות שלנו, רובנו נוטים לפנות למערכת הרפואה הציבורית, שעל אף איכויותיה הלא מוטלות בספק, היא עמוסה וגדולה מכדי להעניק לכל אדם את תשומת הלב הבלעדית הדרושה לו.

כדי לתת מענה לצורך הגובר ברפואה מותאמת אישית, הוקמה סאלוס (Salus), מבית נובולוג - המרכז הרפואי הראשון מסוגו בישראל, בו פועל מערך מומחים המעניק שירותי רפואה אישיים המבוססים על הנתונים הרפואיים והגנטיים של המטופל, תוך התמקדות בצרכיו וברצונותיו האישיים.

במרכז מנוהלים כל ענייניו הרפואיים של המטופל, על ידי רופא מומחה המתפקד כרופא משפחה פרטי של המטופל. המומחה מכיר את המטופל ואת תיקו הרפואי, וממליץ על דרכי פעולה לצורך אבחון וטיפול בו. השירות מתאים לכל אדם ואנחנו מסווגים את המטופלים על פי שלוש קטגוריות: אנשים בריאים, אנשים חולים ואנשים מבוגרים, כל קבוצה עם שגרת הבדיקות והייעוץ שלה.

אחד האלמנטים המייחדים יותר מכל את מרכז סאלוס הוא הצוות בן 40 הרופאים העובדים בו, המתמחים כל אחד בענף רפואי אחר. אלו משמשים כצוות מייעץ למנהלו הרפואי האישי של הפציינט וכך כאשר יש לאדם בעיות מתחומים שונים, נניח בעיה קרדיולוגית לצד בעיות נוירולוגיות ואורולוגיות, הייעוץ מבוצע על ידי המנהל הרפואי של המטופל, אשר נפגש יחד עם הרופאים המומחים הרלוונטיים וביחד הם מתבוננים על הנתונים המלאים של המטופל ומטקסים עצה. לדבר יש כמובן עוצמה טיפולית אדירה.

מענה לאנשים המתמודדים עם מחלות כרוניות או מחלות מורכבות
במקרים הללו, המנהל הרפואי האישי מרכז עבור המטופל את כל האינפורמציה מהדיסציפלינות השונות, המומחים השונים ודרכי הטיפול ובשפה ברורה ופשוטה מספר למשפחה מהן האלטרנטיבות הרפואיות הקיימות עבור החולה. הוא נותן להם המלצות באשר לדרכי הטיפול המומלצות ועוזר להם לקבל החלטות רפואיות.

לאנשים מבוגרים
מרביתם של בני ה-65 ומעלה סובלים מצבר של כמה מחלות כרוניות כמו סוכרת, לחץ דם, כולסטרול, מחלת לב ועוד, והם נוטלים תרופות קבועות באופן יומי. לאור הרקע הרפואי המורכב, זקוקה אוכלוסייה זו למענה קבוע ולכן מתקיים, בכל כמה שבועות, מפגש עם רופא הבודק את מצבם ואת התרופות אותן הם נוטלים. בסאלוס מוענק להם ליווי רפואי שוטף, כמו גם אוזן קשבת הכולל מתן פתרון לתופעות הלוואי של תרופות וההתאמה ביניהם.

לאנשים בריאים, שאינם סובלים ממחלות רקע
הניהול הרפואי האישי במקרים הללו, מתמקד בעיקר ברפואה מונעת, במטרה לאתר מחלות בצורה מוקדמת. אנו מאמינים מאוד בבדיקות גנטיות, אנו חושבים שכל אדם צריך לעבור את הבדיקות האלו בהתאם להיסטוריה המשפחתית שלו. יש בדיקות המתאימות לאנשים עם רקע רפואי למשל של מחלת הסרטן ויש כאלה שאנחנו מתאימים להם בדיקות בעצמנו. מבחינתנו הרפואה המונעת היא מצילת חיים שלממש. לאחר שכל הנתונים מתקבלים, אנו מכינים לאדם מסגרת מעקב שבה הוא חייב להגיע למרפאה לפחות פעמיים בשנה. בסאלוס יש לכל מטופל כתובת אישית - רופא אישי שמלווה אותו לאורך כל השנה. אנחנו שירות מעטפת רפואית שלמה וזמינה לכל מטופל. כך אנחנו מנהלים בעצם בשביל המטופל את כל המערכת שנקראת הבריאות שלו.

בדיקות וטיפולים רבים ניתן לבצע גם בבית
שירותי סאלוס מאפשרים, פעמים רבות, לוותר על אשפוז ע"י טיפול מקיף ומסור בבית המטופל המיועד גם הוא לאנשים בריאים, חולים ומבוגרים. במרכז סאלוס צוות רופאים פנימאיים בכירים אשר יכולים להגיע לבית המטופל על מנת לאבחן ולתת את הטיפול הדרוש ובמקרים רבים לחסוך את הפניה למיון או אשפוז. הרופאים יכולים לבצע בדיקות שונות כגון בדיקות דם, מתן נוזלים, מתן תרופות, בדיקות הדמיה ועוד ולאפשר את המשך הטיפול והמעקב בעזרת צוות אחים, אחיות ומתאמים רפואיים.


הבריאות שלכם - האחריות שלנו!

סיפורים

קראו עוד
בריאות
2.3.2022

משבר הקורונה

קראו עוד
בריאות
28.2.2022

הדור הבא של התאמת הטיפול בסרטן

קראו עוד
שירותי בריאות
28.2.2022

ניהול רפואי אישי - דור העתיד של הרפואה

קראו עוד
שירותי בריאות
28.2.2022

שמונה מיתוסים על בדיקת קולונוסקופיה

קראו עוד